Apokaliptyczny prorok, który “zaręczył się” z 8-letnią dziewczynką, odsiedzi co najmniej 26 lat

Samozwańczy prorok, członek kultu Dnia Ostatecznego o ujmującej nazwie “Rycerze Kryształowego Ostrza” spędzi 26 lat w zakładzie karnym za gwałt i znęcanie się nad dziećmi.

Apokaliptyczni “wieszcze” – Samuel Shaffer (po lewej) i John Coltharp (po prawej). Razem utworzyli grupę o filozofii opartej na tajemnych, dawno porzuconych ideach mormońskich.

W grudniu zeszłego roku cztery dziewczynki zostały znalezione ukryte w plastikowych beczkach oraz w opuszczonej przyczepie na pustyni w Utah. Były to córki dwóch liderów apokaliptycznej sekty,  Sama Shaffera oraz Johna Coltharpa.  Każda z nich przez co najmniej 24 godziny przebywała bez jedzenia i wody w temperaturze poniżej zera. Władze stwierdziły, że dwie starsze dziewczynki były molestowane seksualnie.

Poszukiwania wszczęto po tym, jak żona Coltharpa zgłosiła porwanie swoich córek przez męża. Dzieci odnaleziono podczas najazdu na siedzibę grupy, w opustoszałym, pustynnym miasteczku Lund. W wyniku zdumiewającego odkrycia policji, obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty molestowania, znęcania się i porwania dzieci. Te ostatnie zniesiono, gdy Shaffer przyznał się do winy w ramach porozumienia.

Po aresztowaniu Shaffer powiedział policji, że jest zaręczony z 8-letnią córką swojego kolegi z sekty, Coltharpa. Twierdził również, że Coltharp ożenił się z jego 7-letnią córką.
Adwokat Shaffera tłumaczy, że jego “relacja” z dziećmi miała podłoże religijne, a nie seksualne.

W zeszłym tygodniu Shaffera skazano na 25 lat do dożywocia za gwałt na dziecku i od 1 do 15 lat za molestowanie dzieci.


Źródło: foxnews.com
Zdjęcie: washingtonpost.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *