Baron narkotykowy El Chapo wreszcie skazany

Joaquin “El Chapo” Guzmán Loera, meksykański baron narkotykowy, został uznany za winnego 10 zarzucanych mu federalnych zbrodni.

źródło: cnn.com

El Chapo latami wymykał się prawu, by we wtorek zostać skazanym przez amerykański sąd m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą  (kartelem Sinaloa), za międzynarodową dystrybucję heroiny i kokainy, zdobycie pozycji w Meksyku poprzez wojny z innymi kartelami, czy pranie brudnych pieniędzy.

Guzmanowi grozi dożywocie – podobno oskarżony pozostał niewzruszony w obliczu surowej kary – pewnie nie zamierza zostać w więzieniu na długo. Do końca nie przyznał się do winy. Ostatecznie o wysokości wyroku sąd zdecyduje  25 czerwca br.


Ściąga:

Joaquin Guzman źródło: ABC News

El Chapo –  przywódca kartelu  Sinaloa, dwukrotnie udało mu się uciec z więzienia – w  2001 roku w koszu na brudną bieliznę, a w 2015 roku przez wydrążony tunel.  Odpowiedzialny za niezliczoną ilość morderstw, dokonanych osobiście lub “rękoma” kartelu. W 2003 został uznany przez Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych za „najpotężniejszego handlarza narkotyków na świecie”. W 2016 r. został ekstradowany do Stanów Zjednoczonych.

Na Netflixie obejrzeć można serial biograficzny El Chapo (2017-2018), opowiadający o “zwariowanym” życiu Guzmana. Jego postać pojawia się także w nowej produkcji Narcos: Meksyk.


Źródło: CNN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *