Dron – atrakcyjny gadżet niebezpiecznym narzędziem w rękach więźniów

Od kilku lat drony stanowią lubianą zabawkę dla dzieci i dorosłych, stosowane są także przez wojsko. Niedawno ich wielofunkcyjność postanowili wykorzystać także bystrzy więźniowie, którym drony  okazjonalnie dostarczają paczki nad płotem zakładu.

Przykładem takiego procederu jest niedawny incydent w więzieniu Panhandle na Florydzie, dokąd wraz z dronem przyleciała, oblepiona dla niepoznaki trawą, paczuszka. Na szczęście w tym przypadku zawiniątko zawierało jedynie niegroźny telefon oraz tytoń. Niemniej jednak w ciągu ostatnich 30 dni na Florydzie doszło do co najmniej dwóch takich zdarzeń. Tamtejsi urzędnicy twierdzą, że “dronowa plaga” obiegła zakłady karne w niemal całych Stanach Zjednoczonych.

Biegłość skazańców w temacie nowoczesnych technologii, w połączeniu z dobrą siecią kontaktów w świecie zewnętrznym, może przerażać. Szczególnie kiedy pomyślimy, jakie otwiera przed nimi możliwości. Zastanawia fakt, że takiej aktywności nie rejestrowano we wcześniejszych latach.

Sprawa dronów ma zostać zbadana i przekazana Prokuratorowi Generalnemu.  Ustawodawcy państwowi USA zaproponowali w tym roku przepisy, które dodałyby więzienia i areszty do listy miejsc, gdzie używanie dronów jest zabronione, jednak propozycję odrzucono.

Źródło: forensicmag.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *