Krwawe Walentynki

Wikimedia Commons

Walentynki – święto miłości, słodkości i różnych śliczności. Boriing. Czas przerwać tę cukierkową atmosferę. Moja propozycja – przegląd najbardziej znanych morderstw, które wydarzyły się w dzień zakochanych.

Był bohaterem, został zabójcą

Wiadomość o tym szokującym zabójstwie wstrząsnęła światem w Walentynki 2013 roku. Biegacz paraolimpijski Oscar Pistorius był swego czasu jedną najbardziej inspirujących postaci w sporcie. Wielokrotnie zdobywał mistrzostwa na olimpiadach, choć gdy był dzieckiem amputowano mu obie nogi.

14 stycznia Pistoriusa rzekomo obudził w nocy hałas dobiegający z toalety. Mężczyzna chwycił za broń i czterokrotnie strzelił przez drzwi łazienki. W środku znajdowała się jego dziewczyna, modelka Reeva Steenkamp. Kobieta marła na miejscu. Pistorius twierdził, że wziął ją za włamywacza.

Początkowo sprinter został otrzymał 5-letni wyrok za nieumyślne spowodowanie śmierci. Ostatecznie jednak w wyniku apelacji został skazany na 13 lat pozbawienia wolności za zabójstwo.

Pistorius na rozprawie; YT

Morderstwo w Subway’u

W Walentynkowy wieczór 2000 roku, licealistka Stephanie Hart-Grizzel pojechała do kanapkarni Subway, gdzie jej ukochany Nick Kunselman miał właśnie skończyć zmianę. Kilka godzin później ich ciała znalazł kolega z pracy Nicka, który przejeżdżając w nocy obok fast foodu zauważył zapalone światła.

Para została zastrzelona przez nieznanego napastnika. Policji do dziś nie udało się wskazać sprawcy. Z niewyjaśnionym zabójstwem wiąże się wiele hipotez. Według jednej z nich, Kunselman handlował narkotykami w swoim miejscu pracy. Niektórzy natomiast morderstwo łączą ze strzelaniną w liceum nastolatków, do której doszło niecały rok wcześniej. W jej wyniku zmarło 12 uczniów z klasy pary oraz nauczyciel.

Stephanie i Nick; Facebook

Bo to zła kobieta była

Snellville w stanie Georgia, 2010 rok. Richard Schoeck nie mógł się doczekać Walentynek. Czekał na swoją żoną Stacey w miejscowym parku, gdzie mieli wymienić się prezentami. Kobieta jednak nigdy nie dotarła.

Zamiast niej, w parku pojawił się Reginald Coleman, osobisty trener i płatny zabójca, który nosił raczej nieskromny pseudonim „Mr Results”. Coleman śmiertelnie postrzelił Richarda. Stacey czekała na wypłatę 500 000 dolarów z ubezpieczenia na życie męża. Jedyne jednak co otrzymała, to wyrok skazujący.  

Jakby zabójstwo to było mało, wyszło na jaw, że Stacey nie tylko zdradzała Richarda, ale pośmiertnie oskarżyła go o molestowanie jednego ze swoich synów. Dziecko zabrało głos w obronie Richarda na rozprawie i zarzut został unieważniony. Stacey Schoeck odsiaduje teraz dożywocie w więzieniu.

“Szczęśliwi” Schoeckowie; YT

Łobuz kocha najbardziej

25-letnia Tiana Notice zerwała ze swoim chłopakiem, Jamesem Carterem, z powodu jego niestabilnego, a nieraz brutalnego zachowania. Carter jednak nie mógł się z tym pogodzić, nawet po otrzymaniu wielu zakazów zbliżania się. Nękał swoją ex SMSami, telefonami i mailami. Z czasem wiadomości stawały się coraz bardziej agresywne.

Tiana A. Notice; Twitter

Pomimo częstych interwencji policji Carter wciąż próbował nachodzić Tianę w jej domu i miejscu pracy. Jego zachowanie zmieniało się od skrajnie wrogiego do skrajnie pokornego. W końcu policja zdecydowała się aresztować Cartera za złamanie zakazu zbliżania się. Niestety, było już za późno.

Wieczorem w Walentynki 2009 Tiana została brutalnie zamordowana. Otrzymała 20 ciosów nożem Carter został skazany na 60 lat więzienia.

Kulka zamiast róż

Kiedy 39-letni duchowny baptysta Nathan Leuthold zadzwonił pod numer 911 14 lutego 2013 r., powiedział policji, że jego rodzina padła ofiarą napadu. Na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze znaleźli martwą Denise Leuthold. Żona Nathana otrzymała jeden, lecz skuteczny strzał w głowę.

Śledczy szybko zorientowali się, że „włamanie” zostało marnie zainscenizowane – śmiertelny strzał padł z Nathanowego glocka. Krążyły pogłoski, że Nathan zdradzał swoją żonę ze znacznie młodszą kobietą. Plotki podsycił wymowny wpis znaleziony w kalendarzu kuchennym: „Wiem, że chcesz mnie zabić. Dlaczego chcesz mnie upokorzyć, bujając się z 20-latką”.

Później policja znalazła w komputerze mężczyzny wyszukiwania w Google, takie jak „jak skutecznie uderzyć kogoś w głowę” i „jak wytłumić broń”. Za morderstwo Nathan otrzymał karę 80 lat pozbawienia wolności.

Ostatni spacer

To były Walentynki 1971. Para studentów, 19 letni Jesse McBane i 20-letnia Patricia Mann, po potańcówce wybrała się na romantyczną przechadzkę. Niestety, miał to być ich ostatni spacer w żuciu.  Trzynaście dni później, na zalesionym obszarze w Durham w Karolinie Północnej, znaleziono ich martwe ciała.

Ofiary były związane i uduszone, a zwłoki niedbale przykryto liśćmi. Dowody wskazywały na to, że ich zabójca lub zabójcy wielokrotnie zaciskali i poluzowywali liny wokół szyi, co było formą tortur i sposobem na przedłużenie procesu zabijania. Śledczym nigdy nie udało się wskazać sprawcy tego okrutnego morderstwa.

Jesse McBane i Patricia Man; Carolyn Spivey

Wesołych Walentynek!