Rekordowy seryjny zabójca usłyszał zarzuty

Pracownikowi domów opieki grozi wyrok za 14 zabójstw pierwszego stopnia. Ofiar, którymi były głównie starsze, schorowane kobiety, mogło być nawet około tysiąca.

 

 

47-letni Billy Chemirmir we wtorek został oskarżony przez sąd w stanie Dallas o zabójstwa Leah Corken (83 lata) i Juanity Prudy (82 lata). Prokurator zarzucił mu kolejne 11 zabójstw i 3 usiłowania. Policja bada możliwość jego udziału w 1000 niewyjaśnionych przypadkach śmierci w Texasie, co uczyniłoby go rekordowym seryjnym mordercą. Wiele z ofiar uznano za zmarłe z przyczyn naturalnych, ale po zatrzymaniu Chemirmira policja zaczęła badać jego potencjalne powiązania ze zgonami.

Kenijski imigrant zatrudniał się w placówkach oferujących opiekę starszym osobom, udając pracownika gospodarczego. Swoje ofiary zazwyczaj dusił poduszką, po czym ograbiał je z oszczędności. Podejrzany został aresztowany podczas próby pozbycia się złotego łańcuszka, należącego do jednej z ofiar. Jeśli Chemirmir zostanie uznany za winnego, grozi mu kara śmierci lub dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

 

źródło: Daily Mail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *