Rozbito międzynarodową mafię narkotykową

fot. pixabay

Włoskim i francuskim służbom udało się rozbić potężną, międzynarodową mafię narkotykową. W sumie aresztowanych zostało 47 osób, skonfiskowano broń, narkotyki i ekskluzywne pojazdy.

Służby wspólnie rozpracowywały francusko-włoską mafię przez 18 miesięcy.

Akcję przeciwko mafii przeprowadzono w ostatni wtorek. Udział w niej wzięło aż 450 francuskich żandarmów i 120 włoskich karabinierów. We Francji aresztowano 34 osób, a 13 we Włoszech.

Pierwszym krokiem w sprawie okazało się aresztowanie pośrednika przemycającego nielegalne substancje do Włoch w departamencie Var na południu Francji . Marsylscy śledczy prześledzili trasę przesyłek handlarza z Lazurowego Wybrzeża, który współpracował z ważnymi członkami kalabryjskiej organizacji przestępczej – N’dranghety.

Ostatecznie skonfiskowano broń maszynową, pięć pistoletów, kilogram kokainy, 700 tys. euro w gotówce i 120 tys. euro na rachunkach bankowych, a także ok. 30 luksusowych zegarków i sześć samochodów.

W ramach współpracy z Francją, trzy lata temu Włochy wydały zgodę, by francuskie służby mogły śledzić podejrzanych po obu stronach granicy, bez konieczności oczekiwania na zezwolenia. By ustrzec się ujawnienia przed członkami mafii, działania prowadzone były jednocześnie w regionie paryskim, kilku francuskich departamentach południowych i we włoskiej Ligurii.

Akta tej sprawy zajmują 13 tys. tomów.

Przychody Ndranghety według regionów; Francesco Calderoni/Research Gate

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *