Seryjny morderca z Kanady przyznał się do 8 zabójstw

Ogrodnik z Toronto, Bruce McArthur, we wtorek rano przyznał się do zabicia ośmiu osób.


bbc.com

McArthur został aresztowany w styczniu 2018, po latach strachu i domysłów snutych pośród środowiska LGBT w Toronto, na temat regularnie znikających mężczyzn “z sąsiedztwa” w latach 2010-2017.  Wtedy oskarżono go o śmierć 2 osób, z czasem obciążono 6 kolejnymi. Dopiero po roku oskarżony przyznał się do zabójstw i opisał swoje zbrodnie.

Z zeznań zabójcy wynika, że nie poprzestawał na samym akcie odebrania życia. Niektóre ofiary miały umrzeć w trakcie molestowania seksualnego, często były też obezwładniane i wiązane. Sprawca podobno lubił także “ustawiać” zwłoki, fotografować je, a czasami zostawiać sobie po nich małe pamiątki. W domu McArthura śledczy znaleźli przedmioty należące do zabitych osób, w tym biżuterię i notes. Ciała traktował mniej sentymentalnie – ćwiartował i zakopywał.

Prawie wszystkie ofiary McArthura (oprócz jednej) miały powiązania z Toronto’s Gay Village, wiele z nich była imigrantami bądź uchodźcami. Jak na razie nie do końca wiadomo, co mogło kierować ogrodnikiem. Niemniej jednak, każde zabójstwo pierwszego stopnia niesie za sobą dożywocie, a to oznacza, że McArthur nie będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie przed ukończeniem 91 roku życia.


Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *