Wioskowy szaman przez 15 lat gwałcił dziewczynę i przetrzymał ją w jaskini

Indonezyjska kobieta przetrzymywana w jaskini przez lokalnego szamana, odzyskała wolność po 15 latach. W wieku 13 lat  została porwana przez wiejskiego „wieszcza”, który przekonywał ją, że jest opętany przez ducha młodego chłopca. Mężczyzna przez ponad dekadę seksualnie wykorzystywał porwaną.

Jaskinia, w której przez 15 lat mieszkała porwana kobieta źródło: bbc.com

28-letnią dziś kobietę, identyfikowaną przez policję jako „H”, w 2003 roku zaprowadzono na leczenie do „alternatywnego uzdrowiciela”. Od tamtej chwili słuch po niej zaginął. Nieobecność ofiary szaman tłumaczył kłamiąc, że wyjechała pracować do Jakarty. Przez kilka lat rodzina próbowała odnaleźć dziewczynę, jednak ostatecznie uznano ją za zaginioną.

Jak twierdzi szef policji w Central Sulawesi, 70 letni wtedy mężczyzna pokazał „H” zdjęcie nastoletniego chłopaka o imieniu Amrin. Następnie wbijał jej do głowy, że duch młodzieńca wszedł w jego ciało i regularnie zmuszał swoją niewolnicę do odbywania z nim stosunków seksualnych. „H” wyznała policji, że współżyła z ” Jin Amrin” od 2003 roku.

5 sierpnia tego roku policja znalazła kobietę w skalnej szczelinie w środku dżungli, w pobliżu wioski Bajugan w Indonezji, gdzie była przetrzymywana przez 15 lat. Nocami przenosiła się do chaty przy domu starca.

83-letniemu dziś mężczyźnie grozi 15 lat pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko nieletniej.


Źródła: bbc.com, theguardian.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *