Żniwo szkolnych strzelanin w XXI wieku już pobiło liczbę ofiar z poprzedniego stulecia

Choć XXI wiek trwa dopiero osiemnasty rok, widział już więcej zgonów związanych ze szkolnymi strzelaninami niż było ich w całym XX wieku. Zauważalny jest wzrost nie tylko częstotliwości takich ataków, ale także ich zwiększony wymiar i poziom stosowanej agresji.

Masakra w Columbine High School: 20 kwietnia 1999 roku dwóch nastoletnich uczniów jak co dzień przyszła do szkoły, z tymże tego dnia zamiast plecaków, chłopcy mieli ze sobą strzelby. W strzelaninie zginęło 12 rówieśników zabójców i 1 nauczyciel, 24 osoby zostały ranne. Sprawcy zdążyli popełnić samobójstwo zanim na miejsce dotarła policja. Źródło: youtube

Podczas masowych strzelanin w szkołach w XX wieku zginęło w sumie 55 osób, kolejne 260 zostało rannych. Większość ataków miała miejsce na Zachodzie, a proceder nabrał tempa w latach 90. Ostatecznie doprowadził do jednego z najbardziej krwawych wydarzeń wydarzeń na terenie placówek oświatowych w  USA – Masakry  w Columbine High School 19 lat temu.

W XXI wieku zginęło JUŻ 66 osób, a 81 zostało rannych, w sumie 13 strzelaninach w szkołach. W nowym stuleciu masowe morderstwa częściej były popełniane przez samych uczniów… i były bardziej śmiertelne niż kiedykolwiek wcześniej. Dwa najbardziej śmiercionośne ataki miały miejsce w ciągu ostatnich kilku lat: była to masakra w szkole podstawowej Sandy Hook w grudniu 2012 roku, która pozostawiła 26 zabitych i atak w Parkland na Florydzie, w lutym tego roku, gdzie zginęło 17 osób.


Źródło: forensicmag.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *